VisitNordvestkysten

Italiensk aften - hos Myggens's

Oplev en italiensk grillaften fyldt med smag, vin og stemning.En perfekt afslutning på vores vinaftener – med ægte italiensk charme.

Datoer og tider

30 OktoberFredag
06:00 PM–10:00 PM

Priser

Pris pr. kuvert895 DKK
Myggen's
Det sker
Foto: Myggen's

Find vej

Munkensvej 11

9480 Løkken

Loading map...

Myggen’s runder rækken af vinaftener af med en stemningsfuld italiensk grillaften, hvor autentiske smage fra det italienske køkken møder nøje udvalgte kvalitetsvine – i samarbejde med David Andreasen fra Vinslottet.dk.

Aftenen begynder med et glas sprudlende Spumante og små appetizers, hvorefter vi tager dig med på en kulinarisk rejse gennem fire serveringer inspireret af det italienske folkekøkken. Nyd blandt andet ravioli med spinat og ricotta i skaldyrsbisque, cremet svamperisotto med pancetta, Myggen’s grillede pizzaer med italienske specialiteter samt en sød afslutning med panna cotta, kirsebær og passion.

Menuen ledsages af syv nøje udvalgte vine, der fuldender smagsoplevelsen.

Du kan tilmelde dig arrangementet på SMS på 2992 5025 eller på mail: anders@myggens.dk 

Læs mere
Kontaktoplysninger

Sidst opdateret af::VisitNordvestkysten, Løkkeninfo@visitnordvestkysten.dk